28.08.2017
Zespół Subaru przygotowuje się do Rajdu Dolnośląskiego

Już za nieco ponad dwa tygodnie wystartuje kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Dolnośląski. Subaru Poland Rally Team intensywnie przygotowuje się do tej imprezy. Zaplanowano m.in. kolejne testy na nawierzchni asfaltowej, w których wezmą udział obie załogi. Nowym pilotem Miko Marczyka począwszy od tego rajdu będzie doświadczony Szymon Gospodarczyk, który zastąpi na prawym fotelu Sebastiana Dwornika.

Rajd Dolnośląski to w tym roku dwa dni rywalizacji na wymagających odcinkach specjalnych wokół Duszników-Zdrój i Zieleńca. Start imprezy zaplanowano na piątek, 8 września o godz. 13.00. W ciągu dwóch dni zawodnicy pokonają dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 133 km. W tym znany od wielu lat OS Spalona. Nowością jest też odcinek nocny. Ceremonia mety odbędzie się w sobotę na terenie obiektu Duszniki Arena o godz. 15.30.

Miko Marczyk: Pomimo tego, że od mojego ostatniego startu w rajdzie asfaltowym mijają właśnie cztery miesiące jestem dobrej myśli. W Rajdzie Dolnośląskim na prawym fotelu mojej rajdówki zasiądzie Szymon Gospodarczyk. Będzie to mój pierwszy start w życiu z innym pilotem niż Sebastian Dwornik, z którym startowałem we wszystkich moich rajdach do tej pory. Sebastian wprowadził mnie do rajdów i nauczył podstaw, dzięki którym w tej chwili mogę być w zespole Subaru Poland Rally Team. Jestem mu za to bardzo wdzięczny. W ramach sprawdzania pewnych rozwiązań w moim rozwoju, który oddałem w ręce bardziej doświadczonych osób, w Rajdzie Dolnośląskim wystartuję razem z Szymonem. Z pozytywnym nastawieniem spoglądam na naszą współpracę i nie mogę doczekać się wspólnych treningów i testów, które pomogą w zrozumieniu się przed Rajdem Dolnośląskim. Planujemy podobnie jak przed rajdem Świdnickim wykonać szeroki program testów na odcinkach asfaltowych. Chciałbym uzyskać podobny spokój i pewność za kierownicą, do tej którą miałem podczas swojego debiutu w RSMP. Gdy tego dokonam to znalezienie się na mecie będzie zdecydowanie łatwiejsze, a tempo powinno być zadowalające. Zapraszam serdecznie wszystkich kibiców do trzymania kciuków za obydwie załogi Subaru Poland Rally Team.

Marcin Słobodzian: Jesteśmy w trakcie przygotowań do rajdu, odbyliśmy już jeden trening w rajdówce, a czekają nas kolejne. Chcemy być maksymalnie gotowi do startu, bo zamierzamy walczyć o wygraną w klasie po dość pechowym dla nas początku sezonu. Trasy Rajdu Dolnośląskiego kojarzą mi się bardzo dobrze, dodatkowo tegoroczny termin imprezy jest dla mnie bardziej odpowiedni i liczę na dobrą pogodę. Dolnośląski jest miejscami bardzo szybki, ale trasa ma również wiele mocno technicznych miejsc. W drugiej połowie sezonu planujemy przyśpieszyć i wykorzystać to, czego nauczyliśmy się do tej pory. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich kibiców do śledzenia naszych zmagań na tych widowiskowych i wymagających klasycznych OS-ach oraz przy Arenie w Dusznikach, gdzie odbędzie się spora część rywalizacji, w tym odcinek nocny. Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2017 są: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, SJS, Rodax Budownictwo, Sfera 24 i Braintri.

Fot. Marcin Kaliszka