08.12.2019
Magia Karowej

To było udane podsumowanie debiutanckiego sezonu. Załoga Subaru Poland Rally Team dobrze zaprezentowała się na zakończonym w sobotę, siódmego grudnia 57 Rajdzie Barbórka. Kuba Greguła zakończył swój pierwszy rajdowy sezon wymarzonym startem na słynnej ulicy Karowej.

Tegoroczny Rajd Barbórka był kolejnym nowym doświadczeniem i wyjątkowym przeżyciem dla kierowcy Subaru Poland Rally Team. Kuba Greguła pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego, po raz kolejny pokazał dobre tempo, zapewniając sobie awans do kultowego Kryterium Asów na ulicy Karowej. Warunki panujące na odcinkach specjalnych zaskoczyły wielu doświadczonych zawodników. Podobnie jak w ubiegłych latach, pogoda i odpowiedni dobór opon miały wpływ na rezultaty uzyskiwane na poszczególnych próbach.

Kuba Greguła: Dziś spełniło się marzenie sześcioletniego chłopca o starcie na Karowej. Nie odczuwałem stresu niemal do ostatniej chwili. Jednak kiedy wsiadłem do samochodu, założyłem kask i rękawice, pojawiły się bardzo silne emocje, który minęły kiedy ruszyliśmy na start. Emocje jakie towarzyszą kierowcom na Karowej – myślę że wszystkim, są naprawdę nie do opisania. Tłum kibiców, którzy stoją tu wokół odcinka, to jest coś niesamowitego. Życzę każdemu, kto marzy, jakiemuś chłopcu który dziś oglądał Karową i będzie chciał tu kiedyś pojechać, żeby się nie poddawał! Wielkie dzięki za wsparcie kibiców, którzy przyjechali z daleka i wytrzymali w tej pogodzie.

Grzegorz Dachowski: Każdy start w tego typu imprezie to nowe, wyjątkowe doświadczenie dla kogoś kto jedzie tu po raz pierwszy. Tylko sześć oesów, trochę ponad 30 kilometrów ścigania, a jeździmy po kilku rodzajach nawierzchni o zmieniającej się co chwilę przyczepności. Starliśmy się pojechać szybko i skutecznie, a priorytetem była meta i start na legendarnej Karowej. Cieszę się że mogłem mieć swój udział w spełnieniu jednego z marzeń Kuby!

Kuba Greguła (ur. 16 sierpnia 2001) to jeden z najzdolniejszych polskich kierowców wyczynowych młodego pokolenia. Mimo młodego wieku zdobył już tytuł kartingowego Mistrza Polski 2014, Międzynarodowego Vice Mistrza Polski w klasie JUNIOR MAX 2015, Vice Mistrza Polski Rotax Max Senior 2016 i Vice Mistrza Europy CEE Rotax Max Senior 2017. Ma także na swoim koncie wiele wygranych wyścigów w Polsce i Europie. Był także członkiem kadry narodowej PZM, uczestnikiem Rotax Grand Finals oraz Karting Academy Trophy FIA.

Grzegorz Dachowski (ur. 2 marca 1980) to doświadczony pilot rajdowy, który ma na koncie wiele sukcesów. Startuje w rajdach od 2002 roku. Jest II wicemistrzem Rajdowych Mistrzostw Europy w kategorii ERC3 (2017), mistrzem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w grupie R (2011) oraz mistrzem Trofeum FIA Europy Środkowej w grupie A (2011). W sezonie 2018 wraz z Marcinem Słobodzianem wywalczyli tytuł Mistrzów Polski w klasie Open N.

Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2019 są: Santander Leasing, Keratronik, Eneos, ACG Auto, SJS, Pirelli.