16.06.2019
Dobre tempo załogi Subaru Poland Rally Team podczas Rajdu Žemaitija

Kuba Greguła pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego bardzo dobrze rozpoczęli swoje zmagania w Rajdzie Žemaitija. Od pierwszego odcinka specjalnego notowali coraz lepsze czasy, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce rajdu i drugie miejsce w klasyfikacji LARC2, aż do dwunastego odcinka specjalnego. Niestety, po uszkodzeniu skrzyni biegów na przedostatnim oesie, musieli wycofać się z dalszej rywalizacji.

Przygotowując się do sezonu, załoga Subaru Poland Rally Team realizowała konsekwentnie założony plan treningowy. Start w rundzie litewskiego czempionatu pokazał, że praca włożona przez załogę i zespół przynosi oczekiwane efekty. Oesowe zwycięstwa nad samochodami klasy R5 pokazały, że Kuba i Grzegorz dobrze przepracowali ostatnie miesiące. W sportach motorowych niejednokrotnie zdarza się, że o końcowym wyniku przesądza sportowe szczęście, którego tym razem zabrakło. Udało się jednak przejechać prawie sto kilometrów po bardzo wymagających litewskich trasach. Załoga SPRT toczyła wyrównaną walkę z lokalnymi kierowcami, specjalizującymi się w rajdach szutrowych. Wysoka pozycja w klasyfikacji generalnej zawodów aż do ostatniego odcinka specjalnego, jest najlepszą nagrodą za ciężką pracę, a zarazem motywacją do dalszego rozwoju.

Kuba Greguła: Meta była w zasięgu ręki... na przedostatnim odcinku specjalnym po dużej hopie, dotarły do nas niepokojące odgłosy ze skrzyni biegów i po dwunastym oesie musieliśmy wycofać się z dalszej rywalizacji. Nie było łatwo mając do przejechania tylko jeden odcinek. Mimo wszystko wracamy z Litwy w dobrym nastroju - jedziemy coraz szybciej i regularnie poprawiamy swoje czasy. Po ostatnim przejechanym przez nas odcinku zajmowaliśmy drugie miejsce w klasyfikacji LARC2 – grupa N i ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. To doskonała motywacja do dalszej pracy i walki na oesach.

Grzegorz Dachowski: Tym razem nie było nam dane zameldować się na mecie. Pokazaliśmy jednak, że nasza wspólna praca przynosi efekty. Warto dodać, że zapoznanie z trasą miało nieco eksperymentalną formę. Kuba nie mógł prowadzić samochodu podczas opisywania oesów, ponieważ nie ma jeszcze prawa jazdy. Mimo tego, od pierwszego odcinka specjalnego rajdu cały czas poprawialiśmy nasze tempo. Mieliśmy dużo satysfakcji wygrywając z kierowcami regularnie startującymi w rajdach szutrowych. Poza aspektami sportowymi, trzeba podkreślić znakomitą organizację i życzliwość litewskich organizatorów imprezy.

Kuba Greguła (ur. 16 sierpnia 2001) to jeden z najzdolniejszych polskich kierowców wyczynowych młodego pokolenia. Mimo młodego wieku zdobył już tytuł kartingowego Mistrza Polski 2014, Międzynarodowego Vice Mistrza Polski w klasie JUNIOR MAX 2015, Vice Mistrza Polski Rotax Max Senior 2016 i Vice Mistrza Europy CEE Rotax Max Senior 2017. Ma także na swoim koncie wiele wygranych wyścigów w Polsce i Europie. Był także członkiem kadry narodowej PZM, uczestnikiem Rotax Grand Finals oraz Karting Academy Trophy FIA.

Grzegorz Dachowski (ur. 2 marca 1980) to doświadczony pilot rajdowy, który ma na koncie wiele sukcesów. Startuje w rajdach od 2002 roku. Jest II wicemistrzem Rajdowych Mistrzostw Europy w kategorii ERC3 (2017), mistrzem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w grupie R (2011) oraz mistrzem Trofeum FIA Europy Środkowej w grupie A (2011). W sezonie 2018 wraz z Marcinem Słobodzianem wywalczyli tytuł Mistrzów Polski w klasie Open N.

Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2019 są: Santander Leasing, Keratronik, Eneos, ACG Auto, SJS, Pirelli.