02.09.2018
Pechowo na Rajdzie Warmińskie Szutry

Już na pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Warmińskie Szutry, który pełnił rolę startu treningowego przez zawodami na Litwie, zespół Subaru Poland Rally Team podjął decyzję o wycofaniu swojej załogi z dalszej rywalizacji. Powodem była awaria skrzyni biegów.

Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski nie mieli okazji w niedzielę przejechać zbyt dużej liczby kilometrów. Z uwagi na bliskość terminu Rajdu Elektrenai zdecydowano o zakończeniu udziału w eliminacji Szuter Cup.

Marcin Słobodzian: Nie dane nam było potrenować na Rajdzie Warmińskie Szutry, bo musieliśmy wycofać się już po pierwszym odcinku specjalnym z powodu problemów z przeniesieniem napędu. Bardzo żałuję, że tym razem nie udało się dojechać do mety, ale czasem takie są rajdy. Na szczęście po naprawieniu auta organizator pozwolił nam powrócić na trasę imprezy w roli samochodu funkcyjnego „000”. Dzięki temu mogliśmy trochę więcej pojeździć po szutrze. Przed nami litewski Rajd Elektrenai, na który jedziemy właściwie prosto z tej imprezy.

Szutrowa eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywana jest na Litwie. Rajd Elektrenai zaplanowano na luźnej nawierzchni. Załogi wystartują w nim w dniach 7-8 września. Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2018 są: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, Szkoła Jazdy Subaru, Rodax Budownictwo oraz Pirelli.

Foto: M. Banaś