01.12.2017
Subaru na Rajdzie Barbórka w Warszawie

W najbliższą sobotę obie załogi Subaru Poland Rally Team wystartują w kultowym Rajdzie Barbórka, który w tym roku odbywa się w stolicy już po raz pięćdziesiąty piąty. Mimo iż nie jest to impreza zaliczana do jakiejkolwiek punktacji czy serialu rajdowego, niezmiennie od lat przyciąga tysiące kibiców, a słynny odcinek specjalny Karowa to najbardziej medialna próba w Polsce.

Rajd Barbórka, rozgrywany w tym roku 2 grudnia rozpoczyna się od OS-u na Autodromie Bemowo o godzinie 8.00. Kolejne próby to Tor Modlin (9.05 i 11.55) oraz Bemowo 3 i 5 (10.50 oraz 13.40). Kulminacją imprezy będzie słynne Kryterium Karowa, które rozpocznie się o godzinie 18.30. Wręczanie nagród przewidziano na godz.21.00. Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk oraz Marcin Słobodzian z Jakubem Wróblem wystartują dobrze znanymi z tegorocznych tras Subaru Imprezami WRX STI. Warszawska impreza to ostatni rajd w sezonie 2017 i czas podsumowań mijającego roku.

Marcin Słobodzian: Sezon 2017 dla mnie to przede wszystkim ogromna ilość wiedzy i nauki jaką zdobyłem w zespole SPRT. Zmieniłem się jako kierowca i wiem w jakim kierunku zmierzam. Punktowo nie udało nam się zakończyć sezonu tak jak byśmy tego chcieli, ale patrząc na naszą jazdę mogę być zadowolony. Barbórka to specyficzny rajd. Brałem w nim udział już cztery razy i jeszcze nigdy nie poszedł w pełni po mojej myśli, ale to właśnie go charakteryzuje - nic nie można zakładać przed startem. Każdy błąd, zły dobór opon czy cokolwiek innego praktycznie odbiera szansę na dobry wynik. Dlatego też nie nastawiam się na nic określonego i postaram się popełnić jak najmniej błędów. Trzeba pamiętać, że jest to najbardziej medialne wydarzenie tego typu w kraju i warto pokazać się tutaj z dobrej strony. Zapraszam wszystkich kibiców i mam nadzieję, że zobaczymy się na Karowej.

Miko Marczyk: Myślę, że wykonaliśmy właściwie plan związany z debiutem w Mistrzostwach Polski. Rajd Barbórka to podsumowanie naszych tegorocznych startów. Jest bardzo krótki, dlatego trzeba dobrze rozpracować każdy zakręt i wykonać równe przejazdy bez błędów. Skupienie i wyczucie auta będą kluczowe. Myślę, że dobrym show dla kibiców będzie efektywna i skuteczna jazda. Start traktuję z podobnym szacunkiem jak każdą rundę Mistrzostw Polski, ponieważ w mojej opinii dobry kierowca rajdowy to taki, który potrafi jechać 180 km/h na centymetry od drzew i potrafi też precyzyjnie wykonywać takie manewry jak nawroty czy beczki. Zapraszam serdecznie wszystkich fanów rajdów i nie tylko do kibicowania na odcinkach przy lotniskach Bemowo oraz Modlin. Wieczorem oczywiście wyjątkowe wydarzenia odbędą się na ulicy Karowej. To będzie wspaniałe widowisko, a rajdówki zrobią świetne wrażenie - zaufajcie mi :)

Relację z Kryterium Karowa przeprowadzi TVP3. Przejazdy rajdowych załóg będzie można oglądać od godz. 19.50 do 21.40. Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2017 byli: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, SJS, Rodax Budownictwo, Sfera 24 i Braintri.

Foto: M.Kaliszka