11.10.2017
Subaru Poland Rally Team jedzie na Śląsk

Wielkimi krokami zbliża się ostatnia, finałowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Śląska, który odbędzie się w nadchodzący weekend. Impreza z bazą na Stadionie Śląskim w Chorzowie z pewnością dostarczy kibicom i obserwatorom sporo emocji. Tutaj bowiem rozstrzygną się losy tytułu w klasie Open N, a także dwóch kolejnych miejsc w tej klasyfikacji.

Sytuacja po Rajdzie Nadwiślańskim jest bardzo ciekawa. Teoretycznie walczyć o mistrzostwo w Open N może jeszcze czterech kierowców. Wśród nich są dwaj reprezentanci Subaru Poland Rally Team. Kto zostanie mistrzem Polski w tej klasie a kto utrzyma się na podium dowiemy się już w najbliższą sobotę i niedzielę.

Marcin Słobodzian:Rajd Śląska będzie ostatnim w całym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i dopiero na nim rozstrzygną się losy mistrzostw. Razem z trzema załogami mamy teoretyczne szanse na pierwsze miejsce, ale możliwości jest tak wiele, że kalkulowanie nie ma sensu i po prostu musimy pojechać jak najlepiej a celem musi być zwycięstwo w klasie Open N. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby to osiągnąć. Zaczynałem swoją przygodę z rajdami na trasach Mistrzostw Śląska i dobrze mi się tam jeździło, dlatego podchodzę do odcinków w tym rejonie bardzo pozytywnie. Sezon pokazał, że im trudniejsze i bardziej techniczne OS-y tym dla nas lepiej, więc nasze tempo powinno być satysfakcjonujące. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na tę decydującą rundę RSMP, gdzie na pewno nie zabraknie emocji i zwrotów akcji, a same odcinki powinny zapewnić mocne wrażenia dla wszystkich.

Miko Marczyk:Jestem dobrze nastawiony przed zbliżającym się rajdem. Ostatnie dwa starty z pewnością pomogły mi w odnalezieniu radości z jazdy i stabilizacji tempa. Celem mojego startu w pierwszej kolejność jest dojechanie do mety - jeżeli będzie meta, a my będziemy podróżować bez błędów, w tempie które mnie satysfakcjonuje to będę w 100% zadowolony z wykonania planu. Z tego co wiem trasy są kombinacją Rajdu Mikołowsko-Żorskiego, Rajdu Wisły oraz Barbórki Cieszyńskiej. To z pewnością gwarantuje spore wyzwanie przed wszystkimi zawodnikami. W mojej opinii dobry kierowca rajdowy musi radzić sobie na każdej trasie i w każdych warunkach. Zapraszam wszystkich serdecznie na trasy Rajdu Śląska - w szczególności polecam dwa wieczorne odcinki miejskie w piątek i sobotę - to będzie na pewno niezłe widowisko. Trzymajcie kciuki za nasz zespół Subaru Poland Rally Team!

Rajd Śląska wystartuje w piątkowe popołudnie (godz. 17.30), 13 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tam też o godz. 19.00 odbędzie się pierwszy odcinek specjalny. Następnego dnia zawodnicy wyjadą na trasy pierwszego etapu imprezy, a w niedzielę po przejechaniu drugiego etapu pojadą na metę, którą przewidziano na rynku w Żorach. Łącznie czeka ich niemal 150 km odcinków specjalnych.

Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2017 są: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, SJS, Rodax Budownictwo, Sfera 24 i Braintri.

Foto: M.Kaliszka