30.09.2017
Dobre tempo załóg Subaru Poland Rally Team podczas pierwszego etapu Rajdu Nadwiślańskiego

W sobotę odcinkiem miejskim na Arenie Lublin zakończył się pierwszy dzień Rajdu Nadwiślańskiego, piątej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Bardzo dobrze spisały się podczas niego załogi Subaru Poland Rally Team. Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel zajęli szóste, a Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Reprezentantom Subaru szczególnie dobrze poszedł wspomniany odcinek miejski. Marcin Słobodzian popisał się tam trzecim czasem przejazdu, a Miko Marczyk był od niego wolniejszy o zaledwie 0,1 sekundy! Dzisiejsze odcinki specjalne rozgrywane w Urzędowie i Józefowie nie preferowały raczej samochodów N-grupowych, tym bardziej cieszą wyniki obu załóg.

Marcin Słobodzian: Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszego etapu Rajdu Nadwiślańskiego w naszym wykonaniu. Tempo jazdy było bardzo dobre, a nadal bezpieczne. Wykonaliśmy założony plan prawie w 100 procentach. Dzisiejsze odcinki specjalne poprzez dużą ilość długich prostych sprzyjały samochodom Proto, ale udało się nam powalczyć z nimi na odcinku miejskim w Arenie Lublin. Chcielibyśmy aby szczęście sprzyjało nam także w niedzielę i tym samym by udało się przywieść na metę dobry wynik. Nie zamierzamy specjalnie przyspieszać. Wydaje się, że dzisiejsze tempo było dobre i będziemy chcieli zachować je także podczas drugiego etapu.

Miko Marczyk: Dzisiejszy dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych. Nasza pozycja wyjściowa przed II etapem Rajdu Nadwiślańskiego jest dobra. Ten rajd nie jest wcale łatwy, ponieważ mała ilość zakrętów powoduje, że w każdy z nich chcemy pokonać jak najszybciej. Odcinek Urzędów liczący ponad 26 km był bardzo zmienny w tempie i wymagający, ale dzięki dobrym ustawieniom auta dobrze się na nim czułem. Jutrzejsze OS-y są o wiele krótsze, ale to nie oznacza że nasze skupienie i koncentracja mają być mniejsze, bo mamy wciąż pół rajdu przed sobą. Dzisiejszy dzień zakończył się odcinkiem miejskim, który zarówno Marcinowi jak i mnie poszedł dobrze. Miło było znowu zobaczyć na podium OS-owym Subaru. Mam nadzieję, że jutro będę wystrzegał się błędów i dojedziemy do mety na wysokim miejscu, a przy okazji wykażę się właściwym tempem jazdy.

Niedziela to kolejne sześć odcinków specjalnych wokół Nałęczowa i Garbowa i Jastkowa. Metę Rajdu Nadwiślańskiego usytuowano na Zamku Lublin. Pierwsi zawodnicy pojawią się tam o godz. 15.30. Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2017 są: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, SJS, Rodax Budownictwo, Sfera 24 i Braintri.