09.09.2017
Bardzo dobry występ załóg Subaru Poland Rally Team w Rajdzie Dolnośląskim

W sobotę zakończył się 51.Rajd Dolnośląski, kolejna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w której udział wzięły dwie załogi Subaru Poland Rally Team startując bliźniaczymi Subaru Impreza WRX STI. Po dwóch dniach rywalizacji Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali w klasie Open N zajmując przy tym wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel po piątkowych kłopotach z autem minęli linię mety na szóstej pozycji i trzeciej w Open N.

Rajd Dolnośląski rozgrywany na technicznych odcinkach specjalnych usytuowanych w Kotlinie Kłodzkiej i w okolicach Gór Stołowych okazał się bardzo wymagający dla startujących w nim załóg. Mimo to zawodnicy Subaru Poland Rally Team poradzili sobie bardzo dobrze zarówno z rozgrywanym w zapadających ciemnościach odcinkiem Duszniki Arena jak i ze słynnym OS-em Spalona. Marcin Słobodzian po piątkowych kłopotach z samochodem, w sobotę wygrał w klasie trzy z czterech odcinków specjalnych. Miko Marczyk kontrolował sytuację nie dając się ponieść emocjom i utrzymując równe tempo jazdy.

Miko Marczyk: Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dolnośląskiego to mój największy sukces w dotychczasowych startach. To był dla mnie wyjątkowy start, po dłuższej przerwie, w dodatku z nowym pilotem Szymonem Gospodarczykiem. Cieszę się, że szybko odnaleźliśmy wspólny język w samochodzie. Chłodna głowa i strategiczne myślenie przez cały rajd zaowocowały czwartym miejscem na mecie w klasyfikacji generalnej i pierwszym w klasie Open N. Jestem bardzo zadowolony z tych rezultatów i dziękuję całemu zespołowi Subaru Poland Rally Team za ciężką pracę i zaangażowanie.

Szymon Gospodarczyk: Super debiut w zespole Subaru. Nie przypuszczałem że wszystko tak dobrze się ułoży. Udało się nam cały czas utrzymać właściwą koncentrację, nie ryzykować nadmiernie i przywieźć dobry wynik na metę. Miko to młody kierowca i jeszcze sporo nauki przed nim, ale jadąc z nim zupełnie nie czuje się tego, że jedzie dopiero dziesiąty rajd w swoim życiu. Myślę, że jeśli popracujemy trochę nad opisem jego jazda będzie jeszcze lepsza.

Marcin Słobodzian: Drugi dzień Rajdu Dolnośląskiego był dla nas bardzo udany. Jechało się nam bardzo dobrze. Tempo było bardzo dobre, znacznie przyspieszyliśmy. Szczególnie druga pętla sobotniego etapu w naszym wykonaniu okazała się przejechana szybko i bardzo poprawnie, co miało swoje odzwierciedlenie w uzyskiwanych czasach. Zabrakło bardzo niewiele do drugiego miejsca w klasie Open N, ale pomimo piątkowych problemów z autem, uważamy ten start za bardzo dobry. Będę chętnie wracał na te trasy, bo klasyczne polskie odcinki specjalne bardzo mi się podobały.

Jakub Wróbel: Drugi etap był dla nas bardzo udany. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu w Rajdzie Dolnośląskim. Udało się nam przełamać pecha, który towarzyszył nam na dwóch poprzednich rajdach. Dobra pogoda, świetny rajd, samochód cały to takie najkrótsze podsumowanie tego weekendu.

Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2017 są: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, SJS, Rodax Budownictwo, Sfera 24 i Braintri. Następna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Rajd Nadwiślański odbędzie się pod koniec września w okolicy Puław.