08.09.2017
Rajd Dolnośląski: udany piątek dla załóg Subaru Poland Rally Team

Późnym wieczorem zakończył się pierwszy etap 51.Rajdu Dolnośląskiego – czwartej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na zakończenie zawodnicy pokonali w zupełnych ciemnościach piąty odcinek specjalny Duszniki Arena. Załogi Subaru Poland Rally Team zakończyły rywalizację na wysokich miejscach. Miko Marczyk pilotowany przez Szymona Gospodarczyka prowadzi w klasie Open N i jest czwarty w klasyfikacji generalnej, a Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel są na trzeciej pozycji w Open N i szóstej w rajdzie.

Tegoroczny Rajd Dolnośląski to dwa etapy rozgrywane w piątek i sobotę. Pierwszego dnia zawodnicy pokonali pięć odcinków specjalnych, w tym trzykrotnie Duszniki Arena z widowiskową hopą. Na sobotę przewidziano kolejne cztery OS-y, w tym klasyk polskich rajdów – Spalona.

Miko Marczyk: Pierwszy etap Rajdu Dolnośląskiego okazał się dla nas bardzo udany. Mimo długiej przerwy od ostatniego rajdu dziś wróciła mi pewność jazdy. Strategia i chłodna głowa wzięły górę nad szybkością i dało to rezultaty. OS Duszniki Arena uważam za strzał w dziesiątkę ze względu na kibiców, a mnie osobiście także bardzo pasował. Na drugim przejeździe odcinka Jaworek poprawiłem się podczas drugiego przejazdu i świetnie mi się tam jechało. Dobrze współpracuje mi się z Szymonem Gospodarczykiem, który jest super profesjonalistą, pilnuje mnie w samochodzie i jak widać to działa. Dzień zakończony pozytywnie, bardzo się z tego powodu cieszę, ale będę się starał jutro dalej skupiać na bezbłędnej jeździe, aby być w równie pozytywnym nastroju na mecie rajdu.

Marcin Słobodzian: Mieliśmy dziś sporo małych problemów przez cały dzień, ale takie są rajdy. Myślę, że mimo to pierwszy etap możemy uznać za całkiem udany. Na początku był mały wyciek oleju po naszym dość wysokim skoku na hopie podczas pierwszego OS-u na Arenie w Dusznikach. Później pojawiły się problemy z zawieszeniem i z napędami, ale staraliśmy się z tym jakoś radzić. Myślę, że jutro sprawnym autem będziemy mogli trochę przyspieszyć i powalczyć z chłopakami. Zakładamy równą i szybką jazdę aż do mety.

Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2017 są: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, SJS, Rodax Budownictwo, Sfera 24 i Braintri.