01.08.2017
Miko Marczyk i Sebastian Dwornik nie wystartują w 26. Rajdzie Rzeszowskim

Podczas przedstartowych testów zespołu uszkodzeniu uległo auto jednej z załóg Subaru Poland Rally Team. Mimo iż skutki dachowania nie były zbyt duże, a klatka bezpieczeństwa nie została uszkodzona, to po dokładniejszych oględzinach podjęto decyzję o wycofaniu załogi Mikołaj Marczyk – Sebastian Dwornik ze startu w Rajdzie Rzeszowskim. Solidna naprawa punktów mocowania tylnego zawieszenia w tak krótkim czasie nie jest możliwa. Zespół na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo zawodników. Barwy Subaru Rally Team będzie reprezentować druga załoga zespołu: Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel.

Miko Marczyk: W poniedziałek odbyliśmy jednodniowe testy przed Rajdem Rzeszowskim. W połowie dnia, w jednym z zakrętów popełniłem błąd wypadając z właściwej linii hamowania przez co opuściliśmy drogę. Niestety w wyniku uderzenia skrzywiła się m.in. tylna podłużnica i nie uda nam się naprawić samochodu do rozpoczęcia rajdu, co oznacza, że niestety w nim nie wystartujemy. Ciężko mi w tej sytuacji powiedzieć coś więcej. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie i przepraszam wszystkich partnerów, zespół i kibiców za zaistniałą sytuację. Bardzo chciałem wystartować w tym rajdzie i pokazać się z dobrej strony.

26. Rajd Rzeszowski, który jest rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy rozpocznie się od startu honorowego, w najbliższy czwartek, 3 sierpnia o godzinie 18.00. Zawody zakończą się w sobotę, 5 sierpnia na rzeszowskim rynku.

Fot. Marcin Kaliszka