27.05.2017
Załogi Subaru Poland Rally Team po I etapie Rajdu Gdańskiego

Trwa druga eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 14.Rajd Gdański. W sobotę zakończył się pierwszy etap imprezy. Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel po przejechaniu pięciu odcinków specjalnych zajmują ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w grupie Open N. Miko Marczyk i Sebastian Dwornik, po kłopotach ze skrzynią biegów, zakończyli sobotnie zmagania na dwunastym miejscu wśród wszystkich załóg i na piątej pozycji w Open N.

Marcin Słobodzian: Po całym dniu jazdy na moim pierwszym w życiu rajdzie szutrowym mam same pozytywne wrażenia. Z początku mieliśmy trochę problemów z przestawieniem się na opis typowy dla tego rodzaju nawierzchni, bo jednak parę rzeczy nas zaskoczyło. Musimy popracować nad długościami prostych i moim widzeniem zakrętów. Często dużo wcześniej trzeba składać się do zakrętu i dużo później się z niego wychodzić. Jazda po szutrze jest jednak czymś zupełnie innym niż jeżdżenie po asfalcie i wymagało to od nas szybkiego dostosowania. Tym bardziej cieszy nas dobry wynik sobotniego etapu. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Subaru prowadzi się na szutrze bardzo dobrze i jeśli coś jest do poprawienia to moja jazda. Trasy Rajdu Gdańskiego bardzo mi się podobają. Są dosyć wymagające jak na pierwszy rajd tego typu, ale jeździ się super.

Miko Marczyk: Mieliśmy małe problemy związane z samochodem. Większość trasy pokonaliśmy dysponując tylko tylnim napędem. Myślę, że mimo wszystko możemy być dumni i zadowoleni z dzisiejszego dnia, ponieważ jesteśmy na mecie i na tyle na ile się dało, udało się nam uratować wynik, żeby zachować możliwość poprawy naszej pozycji jutrzejszego dnia. Mechanicy podczas ostatniego serwisu wymienili nam skrzynię biegów i Subaru jest już w pełni przygotowane do drugiego dnia rywalizacji. Chciałbym zaprezentować dobry poziom jazdy w niedzielę. Nie znam innych rajdów szutrowych, ale trasy Rajdu Gdańskiego bardzo mi się podobają, ponieważ są bardzo zmienne w swoich charakterze. Myślę, że to taka kompilacja różnego rodzaju tras o takiej nawierzchni. Na jutro taktyka jest prosta: odnaleźć właściwy rytm jazdy i pokazać się z dobrej strony. Jestem przekonany, że razem z Sebastianem damy z siebie wszystko.

W niedzielę organizator 14.Rajdu Gdańskiego przewidział cztery odcinki specjalne o łącznej długości ponad 68 km. Ceremonia mety na terenie Europejskiego Centrum Solidarności odbędzie się o 15.30. Partnerami SPRT są: Keratronik, Eneos, SJS, Rodax Budownictwo, Sfera 24 i Braintri.

Fot. Marcin Kaliszka