26.05.2017
Szutrowy debiut załóg Subaru Poland Rally Team na Rajdzie Gdańskim

Już w najbliższy weekend rozpocznie się się druga eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 14.Rajd Gdańsk Baltic Cup. Obie załogi Subaru Poland Rally Team po raz pierwszy będą miały okazję wystartować na rajdzie o nawierzchni szutrowej. Ceremonia startu honorowego odbędzie się w piątek, 26 maja na Targu Węglowym.

Subaru Poland Rally Team reprezentują w tym roku dwie załogi: Miko Marczyk i Sebastian Dwornik oraz Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel.Przed startem na Wybrzeżuzespół przeprowadził testy na zamkniętym torze szutrowym. Obaj kierowcy podkreślają, że będzie to ich debiut na luźnej nawierzchni.

Marcin Słobodzian: Jeszcze nigdy nie startowałem na szutrze i jestem bardzo ciekawy jak wypadnę na luźnej nawierzchni. Myślę, że powinno mi się to podobać i liczę na to że szybko się wdrożę w jazdę. Mam nadzieję, że tempo będzie dobre i da się je poprawiać niemal z każdym przejechanym kilometrem. Oczywiście wraz z moim pilotem – Kubą Wróblem nie liczymy na super wynik. Po prostu chcemy jak najlepiej przepracować ten temat i nauczyć jak najwięcej się da. Najważniejsze to dojechać do mety i popracować nasz szybkością oraz techniką jazdy. Założenia na ten sezon są wciąż takie same: nauka, dojeżdżanie do mety i w miarę możliwości poprawianie tempa. Widzimy się w Gdańsku :)

Miko Marczyk: Moje doświadczenie w jeździe po luźnej nawierzchni jest oparte na wrażeniach z gier komputerowych i jednym dniu testowym na torze szutrowym „Mała Finlandia”. Można by rzec, że to nie dużo, ale jestem dobrej myśli :) Nie miałem okazji co prawda w przeszłości startować w rajdzie szutrowym, ani zbierać doświadczenia na luźnej nawierzchni podczas treningów, natomiast wraz z zespołem planujemy 2 dni testowe przed rajdem pod okiem najlepszych instruktorów i mam nadzieję, że moje doświadczenie i wiedza na temat jazdy po szutrze zdecydowanie wzrosną. Bardzo chciałbym szczęśliwie ukończyć rajd, więc żeby tak się stało mam zamiar dobierać tempo jazdy w taki sposób, abyśmy znaleźli się na mecie. Trzymajcie kciuki, a ja będę mocno i pewnie trzymał kierownicę :)

14.Rajd Gdańsk Baltic Cup rozpocznie się od startu honorowego na Targu Węglowym w Gdańsku w najbliższy piątek o godz. 17.00. Dzień później, 27 maja załogi przejadą sześć pierwszych odcinków specjalnych w okolicach Starogardu i Kolbud. Niedziela to z kolei cztery kolejne OS-y zlokalizowane na Kartuzach. Metę zaplanowano tuż obok Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku o godz. 15.30

Partnerami SPRT są: Keratronik, Eneos, SJS, Rodax Budownictwo, Sfera 24 i Braintri.

Fot. Marcin Kaliszka