24.04.2017
Udany debiut zawodników Subaru Poland Rally Team podczas Rajdu Świdnickiego

Zakończyła się pierwsza eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 45.Rajd Świdnicki. W barwach Subaru Poland Rally Team debiutowały na tej imprezie dwie załogi: Miko Marczyk i Sebastian Dwornik oraz Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel. W pierwszym starcie zawodnicy Subaru zajęli odpowiednio siódme i ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.

W klasyfikacji grupy Open N duet Marczyk-Dwornik zajął drugie miejsce, a załoga Słobodzian-Wróbel uplasowała się tuż za kolegami z zespołu na trzeciej pozycji. Podczas trzech dni rywalizacji panowały bardzo zmienne warunki pogodowe. Zawodnicy mieli okazję jeździć w deszczu, po śniegu i po wysychającym asfalcie.

Marcin Słobodzian: Drugi etap Rajdu Świdnickiego był pełen przygód, a złapany kapeć uniemożliwił nam wygranie grupy Open N. Mimo to jesteśmy zadowoleni ze swojego tempa jazdy. Jest to dobry prognostyk na przyszłość. Mam nadzieję, że na kolejnych rajdach będzie jeszcze lepiej. Subaru spisywało się bardzo dobrze, a cały zespół stworzył znakomitą atmosferę. Jestem pewien, że ten sezon przyniesie nam wiele cennych doświadczeń. Myślami jestem już na kolejnej eliminacji RSMP.

Jakub Wróbel: Podczas tego startu zaskoczyła mnie ogromna różnica w prowadzeniu naszego Subaru. Samochód jest fantastycznie przygotowany i ma znakomitą trakcję. Nigdy wcześniej nie jeździłem tak dobrym samochodem grupy N. Jesteśmy zadowoleni ze swojego tempa jazdy. Na ostatniej, niedzielnej pętli świadomie nieco odpuściliśmy, aby bezpiecznie dojechać do mety, bo taki był plan.

Miko Marczyk: Mój pierwszy start w RSMP poszedł zgodnie z planem i jestem bardzo zadowolony z tego występu. Przed startem nie spodziewałem się, że jadąc bezpiecznie będę mógł zbliżać się czasowo do czołówki klasy Open N. Oceniam cały trzy dni rajdu bardzo dobrze. Cieszę się, bo auto jest w całości, nasze miejsce na mecie jest przyzwoite i mam nadzieję, że w kolejnych rajdach będzie jeszcze lepiej i rozwinę swoje umiejętności za kierownicą.

Sebastian Dwornik: Jesteśmy bardzo zadowoleni że ukończyliśmy rajd na dobrej pozycji. Subaru spisywało się rewelacyjnie. Cały zespół dołożył wszelkich starań, aby nam się świetnie jechało. Miko z chłodną głową przejechał te wszystkie trudne OS-y, a warunki były bardzo zmienne. Kluczową kwestią był też dobór opon. Cieszymy się tym bardziej, że poszło nam tak dobrze, a pierwszą rundę Mistrzostw Polski uznajemy za bardzo udaną.

Zespół Subaru Poland Rally Team wystartuje w tym sezonie we wszystkich eliminacjach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W planach jest także Rajd Barbórka. Partnerami SPRT są: Keratronik, Eneos, SJS, Rodax Budownictwo, Sfera 24, Braintri i Rożek Brokers Group.

Witold Rogalski, Dyrektor SPRT: Nasz plan na ten sezon jest prosty. Chcemy, aby nasi kierowcy nabrali doświadczenia i szkolili swoje umiejętności podczas kolejnych rund RSMP. Najważniejsze dla nas jest dojeżdżanie do mety poszczególnych imprez bez presji na wynik końcowy. Mam nadzieję, że zarówno Miko Marczyk jak i Marcin Słobodzian będą coraz szybciej pokonywać kolejne odcinki specjalne ucząc się rajdowego rzemiosła. Należy też przypomnieć, że mają do dyspozycji samochody grupy N, a więc niemal seryjne auta rajdowe, które pozwalają na szybkie podróżowanie po OS-ach, ale nie można ich porównywać z samochodami R5.