20.04.2017
Subaru Poland Rally Team testuje przed Rajdem Świdnickim

Już za kilka dni rozpocznie się pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 – Rajd Świdnicki. Zespół Subaru Poland Rally Team w okolicach Kotliny Kłodzkiej testował ustawienia dwóch rajdowych Subaru Imprez STI, którymi wystartują Marcin Słobodzian i Mikołaj „Miko” Marczyk.

Marcin Słobodzian pilotowany przez Jakuba Wróbla ma już za sobą pierwszy start w tym cyklu. Dla duetu Miko Marczyk – Sebastian Dwornik będzie to debiut na trasach RSMP. Obie załogi zostały zgłoszone w klasie Open N.

Marcin Słobodzian: W Świdnicy pierwszy raz będziemy mieli okazje na własnej skórze przekonać się jak to jest startować w pełni profesjonalnym zespole rajdowym. Nowi ludzie, samochód i wiele innych elementów, które składają się na ten start sprawia, że z pewnością nie będzie to łatwa i bezstresowa przejażdżka. Otrzymując taką szansę oczywiście chcemy się pokazać z jak najlepszej strony już od pierwszej rundy RSMP, ale pamiętamy też o naszym głównym celu w tym występie - mecie. Wprowadziliśmy wiele zmian w naszej jeździe i opisie, samochód jest perfekcyjnie przygotowany, a my postaramy się dobrze zaprezentować na odcinkach specjalnych. Nie celujemy w konkretne miejsce, ale z pewnością damy z siebie wszystko. Myślę, że mając tak doświadczony zespół i świetny samochód przede wszystkim chcemy sprawdzić się w nowym dla nas położeniu i zobaczyć jak sobie poradzimy. Od siebie oczekuję tempa, które będzie pewne, a zarazem szybkie i da dobre perspektywy na cały sezon. Osobiście chciałbym dobrze poczuć się w zespole, zgrać się i jak najwięcej wyciągnąć z tego startu.

Mikołaj „Miko” Marczyk: Rajd Świdnicki 2017 będzie moim pierwszym startem zarówno w RSMP jak i zespole Subaru Poland Rally Team. Zależy mi na tym, żeby podczas rajdu coraz lepiej poznawać samochód i czuć się w nim coraz swobodniej z każdym przejechanym kilometrem oesowym. Przede mną dość złożone zadanie, natomiast jest to spełnienie mojego marzenia i szansa, którą chciałbym właściwie wykorzystać. Moje nastawienie jest optymistyczne. Wiem, że samochód jest przygotowany perfekcyjnie, a zespół zadba o odpowiedni poziom wszystkich elementów potrzebnych do bezproblemowej jazdy. Moim głównym celem jest znalezienie się na mecie rajdu. W ten sposób poznam najlepiej Rajd Świdnicki, a na moje konto przybędzie największa możliwa ilość kilometrów w rajdówce. Jeżeli będę się czuł dobrze w aucie i zrozumiem jak takim Subarakiem należy podróżować, to jest szansa na progres w jeździe na przestrzeni rajdu. Osiągniecie tych dwóch celów sprawi, że mój pierwszy start w RSMP będę mógł uznać za udany :)

Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2017 będą: Keratronik, Eneos, SJS, Rodax Budownictwo, Sfera 24, Braintri i Rożek Brokers Group.

45.Rajd Świdnicki-Krause rozpocznie się w najbliższy piątek, 21 kwietnia o godzinie 18.00 od startu na Rynku w Świdnicy. Godzinę później rozpocznie się pierwszy odcinek specjalny rozgrywany na ulicach miasta. W sobotę zawodnicy pokonają siedem OS-ów usytuowanych w Górach Sowich, w niedzielę kolejne cztery. Łącznie zaplanowano ponad 135 km jazdy na czas. Trasa całej imprezy to 539 km. Metę przewidziano na świdnickim rynku około godziny 16.00.