30.01.2017
Subaru Poland Rally Team powraca na trasy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Pilotem Marcina będzie Jakub Wróbel, a na prawym fotelu w rajdówce Miko zobaczymy Sebastiana Dwornika. Mimo iż do najbliższego rajdu zostało jeszcze sporo czasu, SPRT rozpoczęło już pierwsze testy, które odbyły się w ostatni weekend stycznia na Torze Kielce. Koordynatorem zespołu został w sezonie 2017 doświadczony Jacek Wyrzykowski, a dyrektorem sportowym Wacław Kostecki ze Szkoły Jazdy Subaru.

Witold Rogalski, Dyrektor SPRT: Nasz zespół już od dłuższego czasu jest nastawiony na kształcenie młodych zawodników. Wystarczy wspomnieć choćby Kajetana Kajetanowicza czy Wojtka Chuchałę, którzy w barwach Subaru odnieśli wiele sukcesów. Mam nadzieję, że zarówno Marcin Słobodzian jak i Mikołaj Marczyk będą ambitnie szkolić swoje umiejętności i wykażą sporo determinacji, aby stawać się coraz lepszymi kierowcami rajdowymi. W sezonie 2017 najważniejszy będzie progres uzyskiwany przez nich podczas kolejnych rajdów, a nie wynik końcowy. Jako zespół dołożymy wszelkich starań, aby stworzyć im do tego jak najlepsze warunki.

Subaru Poland Rally Team wystartuje we wszystkich sześciu eliminacjach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwszą z nich będzie kwietniowy Rajd Świdnicki. Zespół zaplanował też szereg testów po to, aby załogi mogły jak najlepiej poznać samochody, w których przyjdzie im rywalizować. Warto przypomnieć, że SPRT działa nieprzerwanie od 2002, a pierwszym kierowcą teamu był Leszek Kuzaj. Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2017 będą: Keratronik, Eneos, Raiffeisen Leasing i SJS.

Marcin Słobodzian mieszka w Krakowie, ma 24 lata. Zdobył już tytuł II wicemistrza Polski w wyścigach górskich i tytuł mistrza Polski w grupie N. W sezonie 2016 za kierownicą Subaru Imprezy STI wystartował aż w dziesięciu rajdach, znakomicie prezentując się zarówno w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska jak i w ostatniej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Mikołaj "Miko" Marczyk to 21-letni kierowca z Łodzi, który mimo młodego wieku ma już na swoim koncie starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska, gdzie odniósł wiele sukcesów w klasie RO1 za kierownicą Hondy Civic. Startował też z powodzeniem w Rallysprintach. Swoją przygodę z motorsportem rozpoczynał od kartingu halowego.